Mechanika - płyty czołowe

◄POWRÓT      ▼DÓŁ


Płyty czołowe znajdują się zwykle tam, gdzie użytkownik wchodzi w kontakt z urządzeniem i są z tego powodu kluczem do pozytywnego odbioru estetyki, funkcjonalności i jakości urządzenia.
Płyta czołowa może być zbudowana z frontu foliowego oraz płyty nośnej, którą możemy wykonać z tworzywa, aluminium, stali lub laminatu. W płycie dodatkowo mogą być osadzone elementy mocujące. Tam, gdzie montuje się w płytach elementy sterowania i wizualizacji możemy wykonać napisy metodą sitodruku lub grawerowania.

Płyty czołowe wykonywane są z blachy o grubości od 1,5 do 3 mm na numerycznej prasie wykrawającej. Pozwala to na zachowanie dużej dokładności i powtarzalności wykonania zarówno całej płyty jak i wykrawanych otworów. W zależności od potrzeb płyty czołowe wyposażane są w dodatkowe elementy montażowe, dystansowe, zawiasy, uszczelki itp. Stosowane materiały to blacha stalowa, ocynkowana, nierdzewna, mosiężna, miedziana i aluminiowa (stopy) oraz płyty z niektórych tworzyw sztucznych. Płyty czołowe mogą być wykonane w stanie surowym, pomalowane lakierem proszkowym, oklejone folią wykończeniową lub grawerowane. Dodatkowo mogą być zamontowane elementy takie jak: klawiatury, wyświetlacze, przełączniki, diody świecące itp. Wykonywane są na zamówienie klientów zgodnie z ich wymaganiami.


◄POWRÓT      ▲GÓRA